Baby Thistle

Splits

2.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellis Hunter ECKO M12 21:12
2nd Euan Tryner SYO M10 23:58
3rd Jamie Goddard FVO M10 25:27
4th Eric Todd INVOC M12 34:19
5th Sorley Todd INVOC M12 35:20
6th Charlotte Williams MOR W2 39:55
7th David Spencer MOR M10 51:10
8th Shona Campbell MAROC W50 52:30
9th Freya Tryner SYO W10 56:59
10th Emily Shread INVOC W14 61:26
11th Laurence Ward ESOC M10 65:35
12th Max Dawson IND M10 101:13
13th Harry Dawson IND M12 101:16
rtd George Shread INVOC M10  
m5 m7-8 Lesley Shread INVOC W40 80:22

Big Thistle

Splits

6.3km 270m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowan White INVOC M16 56:30
2nd Martin Bagness WAROC M50 60:14
3rd Robert Lee INT M50 65:05
4th Tom Lines ECKO M16 65:41
5th Finlay Todd INVOC M16 66:13
6th Callum Hunter ECKO M16 75:40
7th Samuel Galloway INT M16 76:21
8th Kevin Harding HH M55 77:13
9th Robert Daly GRAMP M55 80:10
10th Ian Hamilton GRAMP M50 81:09
11th Roger Coombs MAROC M55 81:53
12th Ciara Largey FERMO W21 87:35
13th Iain Shepherd INVOC M50 88:00
14th Kenneth Milton CLYDE M45 90:30
15th Neil Hope INVOC M16 92:56
16th Lauren Eyre EUOC W21 96:51
17th Martin Smith LOC M50 99:03
18th Christine Goulding BL W50 99:30
19th Carolyn McLeod GRAMP W50 101:23
20th Rupert Hornby MOR M50 101:53
21st Trevor Hindle MDOC M50 102:46
22nd Laura Parkes HH W21 103:27
23rd Iain Hope INVOC M45 104:24
24th George Paterson MOR M45 104:34
25th Davie Frame TAY M55 107:48
26th Dorothy Pelly LOC W55 108:04
27th Brian Bullen FVO M60 114:37
28th Raymond Wren BL M65 115:09
29th John Franklin SYO M60 116:01
30th David Summers INVOC M50 127:13
31st Kevin Parkes HH M55 129:11
32nd Guy Seaman INVOC M65 134:29
33rd Elaine Gillies TAY W50 149:08
w15 Declan McGrellis LVO M40 82:04
m8-18 Gary Longhurst FVO M55 97:40

Medium Thistle

Splits

3.7km 210m

Pos Name Club Age Class Time
1st Claire Ward ESOC W35 35:06
2nd Martin Dean FVO M55 37:44
3rd Ray Ward ESOC M35 38:46
4th Jake Chapman MAROC M14 38:55
5th Joseph Wright MAROC M14 39:41
6th Alistair Chapman MAROC M14 40:37
7th Rona Lindsay EUOC W20 43:22
8th Abigail Mason MAROC W16 44:26
9th Joe Cherry AYROC M18 44:51
10th Katrina McLeod EUOC W20 45:11
11th Ken Daly INT M50 46:19
12th Kirsty Coombs MAROC W21 46:22
13th Marsela McLeod INVOC W50 46:35
14th Phil Conway GO M50 47:03
15th Michael Stewart ESOC M55 47:14
16th Adrian Will GRAMP M40 47:36
17th Jessica Mason MAROC W20 48:31
18th Alex Campbell BASOC M55 48:47
19th Briony Kincaid ECKO W18 49:05
20th Antony Radford No Club M65 49:45
21st Dave Coustick FVO M65 50:16
22nd Bob Cherry AYROC M55 51:05
23rd Iain McLeod GRAMP M50 51:54
24th Alan Halliday MOR M60 52:44
25th Donald Grassie MOR M55 52:47
26th Colin Matheson MOR M60 53:59
27th Evelyn Mason MAROC W18 54:35
28th Tricia Coombs MAROC W55 54:52
29th Jane Halliday MOR W50 56:44
30th Alison Harding HH W50 58:21
31st Roger Scrutton ESOC M65 59:31
32nd Jake Hanson INVOC M21 60:31
33rd Roger Lott Aire M60 60:43
34th David Rose PFO M60 61:43
35th Chris Lates BL M70 63:41
36th David Esson GRAMP M35 64:13
37th Louise Longhurst FVO W50 64:42
38th David Fenwick WCOC M70 64:44
39th Craig Falconer NO CLUB M21 64:52
40th Jenny Wren BL W60 65:26
41st lynne Walker BASOC W60 65:44
42nd Stephen Restorick CLOK M55 65:48
43rd Pauline Tryner SYO W40 66:50
44th Sheila Strain ELO W65 69:51
45th Eibhlin Largey FERMO W21 69:58
46th Bill Stevenson ESOC M65 70:26
47th Tom Todd INVOC M45 71:15
48th Joan Noble INVOC W65 71:59
49th Ian McCubbin ECKO M60 72:27
50th Gerry Thomson STAG M55 74:00
51st Tom Barkas SROC M65 74:08
52nd John Coon ECKO M60 74:51
53rd Hazel Hindle MDOC W50 75:05
54th Lisa Handcock MOR W40 75:53
55th Jennifer Spencer MOR W14 76:01
56th Dawn Goddard FVO W45 76:42
57th Anne Burbidge WCOC W50 79:27
58th Dick Whitworth BL M75 80:23
59th Trina Rogerson ELO W60 82:25
60th Shona Spencer MOR W50 94:33
61st Jim Clark ESOC M75 95:14
62nd Janet Clark ESOC W70 104:31
63rd Jim Morrison ESOC M55 104:47
64th Penny Parkes HH W55 114:08
65th Angela Whitworth BL W70 157:56
rtd David Bryant MAROC M50  
m12 Lucy Galloway INT W45 66:06
m11 Denise Wright MAROC W45 79:03

Mighty Thistle

Splits

8.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bill Edwards SYO M45 79:23
2nd Roger Goddard FVO M40 80:31
3rd Matthew Galloway INT M18 83:00
4th Joshua Dudley MAROC M20 84:39
5th Calum McLeod EUOC M20 84:58
6th John Tullie RR M55 91:00
7th Eddie Harwood MOR M60 101:48
8th Arnis Saltums CLYDE M21 103:01
9th Pete Tryner SYO M40 103:32
10th Nicholas Barber CLOK M21 105:53
11th Ian Webb SLOW M21 106:55
12th Andrew Lindsay EUOC M20 111:17
13th Hazel Dean FVO W50 111:58
14th David Eades INT M45 120:42
m10-12 rtd Craig Nolan ESOC M20  
m13-24 Matthew Halliday MOR M21 89:02
m7-24 Jack Gomersall GRAMP M20 97:44
m9 Robin Galloway INT M45 120:30

Small Thistle

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eilidh Campbell MAROC W14 31:39
2nd Adam Conway GO M12 35:58
3rd Kirsty Campbell MAROC W14 39:59
4th Oonagh Grassie GRAMP W55 45:50
5th Caz Dudley MAROC W50 47:28
6th Alison Radford No Club W60 52:05
7th Andrea Lines ECKO W50 56:11
8th Alexander Campbell MAROC M50 59:15
9th Beryl Seaman INVOC W60 67:30
10th Ian Shread INVOC M45 68:55
11th Adrian Hope BASOC M85 81:57
12th Keiko Conway GO W50 87:59
13th Julie McKeown CLYDE W40 92:32
m8-10 Catherine Todd INVOC W45 93:56