Baby Thistle

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jamie Goddard FVO M10 16:33
2nd Ellis Hunter ECKO M12 17:09
3rd Euan Tryner SYO M10 17:28
4th Eric Todd INVOC M12 24:10
5th Sorley Todd INVOC M12 25:19
6th Alison Holliday INVOC W14 25:40
7th Claire Holliday INVOC W14 25:59
8th Shona Campbell MAROC W50 31:43
9th Freya Tryner SYO W10 44:37
10th Laurence Ward ESOC M10 46:00
11th Lucy Ward ESOC W10 48:54

Big Thistle

Splits

6km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Bagness WAROC M50 54:06
2nd Robert Lee INT M50 57:04
3rd Finlay Todd INVOC M16 64:09
4th Rowan White INVOC M16 64:37
5th Tom Lines ECKO M16 65:27
6th Ian Hamilton GRAMP M50 69:05
7th Eddie Harwood MOR M60 69:33
8th Kenneth Milton CLYDE M45 71:22
9th Declan McGrellis LVO M40 71:58
10th Samuel Galloway INT M16 72:33
11th Kevin Harding HH M55 72:37
12th Ciara Largey FERMO W21 73:06
13th George Paterson MOR M45 74:26
14th Fiona Berrow FVO W21 74:57
15th Iain Shepherd INVOC M50 75:19
16th Davie Frame TAY M55 78:06
17th Carolyn McLeod GRAMP W50 83:46
18th Gary Longhurst FVO M55 86:33
19th Trevor Hindle MDOC M50 93:49
20th Dorothy Pelly LOC W55 96:46
21st Martin Smith LOC M50 101:10
22nd Christine Goulding BL W50 103:59
23rd Guy Seaman INVOC M65 105:25
24th Laura Parkes HH W21 108:57
25th David Summers INVOC M50 110:43
26th Edmund Rooney RR M50 115:59
27th Elaine Gillies TAY W50 119:00
28th Kevin Parkes HH M55 126:21
29th John Franklin SYO M60 130:09
30th Raymond Wren BL M65 130:54
m4-16 Callum Hunter ECKO M16 40:47
m4 Iain Hope INVOC M45 101:06

Medium Thistle

Splits

4.8km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Chapman MAROC M14 47:07
2nd Martin Dean FVO M55 48:12
3rd Robert Daly GRAMP M55 52:48
4th Ray Ward ESOC M35 53:48
5th Joseph Wright MAROC M14 55:26
6th Abigail Mason MAROC W16 56:50
7th Rona Lindsay EUOC W20 57:59
8th= Alex Campbell BASOC M55 58:57
8th= Bob Cherry AYROC M55 58:57
10th Ken Daly INT M50 60:09
11th Katrina McLeod EUOC W20 61:40
12th Graham McIntyre INT M55 63:56
13th Alistair Chapman MAROC M14 64:19
14th Michael Stewart ESOC M55 65:27
15th Alan Halliday MOR M60 65:53
16th Antony Radford No Club M65 65:56
17th Kevin Holliday INVOC M45 66:08
18th Briony Kincaid ECKO W18 66:45
19th Phil Conway GO M50 67:05
20th John Mason MAROC M50 69:04
21st Jessica Mason MAROC W20 70:19
22nd Dave Coustick FVO M65 73:10
23rd Iain McLeod GRAMP M50 73:49
24th Joe Cherry AYROC M18 75:28
25th Lucy Galloway INT W45 76:02
26th Donald Grassie MOR M55 76:25
27th Evelyn Mason MAROC W18 76:44
28th Roger Lott Aire M60 76:59
29th Colin Matheson MOR M60 77:12
30th Jane Halliday MOR W50 77:19
31st Lauren Eyre EUOC W21 77:25
32nd Roger Scrutton ESOC M65 80:10
33rd Alison Harding HH W50 82:27
34th Lynne Walker BASOC W60 82:49
35th Brian Bullen FVO M60 83:43
36th Pauline Tryner SYO W40 83:57
37th Sheila Strain ELO W65 84:26
38th Chris Lates BL M70 84:51
39th Jenny Wren BL W60 86:13
40th Gerry Thomson STAG M55 86:24
41st Bill Stevenson ESOC M65 91:09
42nd Perrine Ponthenier CLYDE W21 93:14
43rd David Fenwick WCOC M70 95:06
44th Anne Burbidge WCOC W50 95:45
45th Jake Hanson INVOC M21 96:26
46th Stephen Restorick CLOK M55 99:15
47th Hazel Hindle MDOC W50 104:10
48th Dick Whitworth BL M75 105:51
49th Denise Wright MAROC W45 106:08
50th John Coon ECKO M60 107:07
51st Craig Falconer NO CLUB M21 107:12
52nd David Esson GRAMP M35 107:22
53rd Tom Todd INVOC M45 108:40
54th Jim Clark ESOC M75 132:48
55th Eibhlin Largey FERMO W21 144:43
56th Janet Clark ESOC W70 149:42
57th Jim Morrison ESOC M55 165:32
58th Penny Parkes HH W55 168:17
59th Angela Whitworth BL W70 216:14
rtd David Bryant MAROC M50  
m7 Louise Longhurst FVO W50 74:39
m8 m14-15 David Rose PFO M60 117:25
m11-13 Tom Barkas SROC M65 120:30

Mighty Thistle

Splits

7.9km 250m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Galloway INT M18 65:25
2nd Joshua Dudley MAROC M20 65:34
3rd Roger Goddard FVO M40 71:01
4th Jack Gomersall GRAMP M20 74:49
5th Pete Tryner SYO M40 76:54
6th Calum McLeod EUOC M20 77:13
7th Matthew Halliday MOR M21 77:28
8th Andrew Lindsay EUOC M20 77:33
9th Nicholas Barber CLOK M21 79:00
10th Ross McLennan FVO M35 79:37
11th John Tullie RR M55 81:38
12th Callum White INVOC M18 83:19
13th Arnis Saltums CLYDE M21 85:31
14th Ian Webb SLOW M21 87:33
15th Robin Galloway INT M45 88:57
16th Craig Nolan ESOC M20 91:00
17th Hazel Dean FVO W50 92:33
18th David Eades INT M45 95:01
19th Claire Ward ESOC W35 99:04
20th= Ewan Cameron INVOC M55 148:16
20th= Joy Cameron INVOC W50 148:16

Small Thistle

Splits

2.8km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Conway GO M12 33:07
2nd Eilidh Campbell MAROC W14 37:28
3rd Dawn Goddard FVO W45 40:30
4th Oonagh Grassie GRAMP W55 41:29
5th Lesley Gorman BASOC W55 42:25
6th Kirsty Campbell MAROC W14 44:08
7th Ian Shread INVOC M45 44:35
8th Caz Dudley MAROC W50 45:05
9th Alison Radford No Club W60 47:14
10th Keiko Conway GO W50 49:12
11th Andrea Lines ECKO W50 55:35
12th Ian McCubbin ECKO M60 55:36
13th Hilary Scott BASOC W60 57:51
14th Alexander Campbell MAROC M50 62:07
15th Lisa Handcock MOR W40 65:34
16th Catherine Rooney RR W50 66:00
17th Catherine Todd INVOC W45 78:01
18th Beryl Seaman INVOC W60 81:39
19th Judie Holliday INVOC W50 87:45
rtd Julie McKeown CLYDE W40  
w6 Adrian Hope BASOC M85 76:30